herb_tuchoviaRezerwy Tuchovii Tuchów po rundzie jesiennej zgromadziły na swoim koncie 15 punktów, złożyło się na to 5 zwycięstw, żadnego remisu i aż 8 porażek. Podopieczni Krzysztofa Różyckiego w 13 rozegranych spotkaniach zdobyli 25 bramek a stracili ich aż 32 co niestety jest jednym z najgorszych wyników w lidze pod tym względem.

W meczach na własnym boisku druga drużyna odniosła 4 zwycięstwa (Iskra, Bobrovia, Śmigno, Pogoria) i poniosła dwie bolesne porażki 0:5 z Zgłobicami i derbową z Białą Lubaszową 1:2.
Na wyjazdach Tuchovia II zawodzi całkowicie, oprócz przekonywującego zwycięstwa w Gromniku z tamtejszym GKS 6:2, nasi gracze ponieśli aż 7 porażek.

Komentarz kapitana drużyny Jarosława Grzebienia:

„Podsumowując pierwszą cześć sezonu jeżeli chodzi o „suchy” wynik 15 punktów na
pewno nie była to dla nas udana runda. Start był naprawdę obiecujący w którym zespół
pokazał płynną grę i charakter z zeszłego bardzo dobrego sezonu, w którym to A-klasa była
zdecydowanie mocniejsza. Gdy wydawało się że będziemy walczyć o czołowe lokaty nagle
coś pękło i począwszy od pechowej porażki w Szynwałdzie, poprzez bardzo słabe mecze ze
Zgłobicami i Wierzchosławicami do bolesnej przegranej w derbach zaczął się spory regres
naszej formy. Myślę że po części spowodowane było to kontuzjami Łukasza Ludwy, Piotrka
Bobaka, Sebastiana Sochy i Bartka Hudyki oraz wyjazdami Wiktora Wiśniowskiego, Adriana
Babiarza i Krzysia Leszkiewicza a więc bardzo wartościowych zawodników. W następnej
części rundy już tylko momentami w poszczególnych spotkaniach prezentowaliśmy nasz
optymalny, zadowalający nas poziom przykładem jest mecz z Pogórską Wolą gdzie było
widać faktyczne możliwości zespołu. W ostatnich trzech spotkaniach pomimo iż przez
większą część ich trwania mieliśmy kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi zabrakło nam
piłkarskiego szczęścia i wyrachowania, co mówiąc szczerze tak doświadczonej i zgranej
drużynie nie powinno się przytrafiać. Czeka nas teraz dłuższa przerwa, jest to czas na
odpoczynek, analizę i leczenie urazów, a od połowy stycznia zimowe przygotowanie do
rundy rewanżowej. Wierzę że na wiosnę już w każdym meczu pokażemy nasze prawdziwe
oblicze i na koniec zajmiemy miejsce na miarę naszego potencjału”

Strzelcy bramek:

4 bramki – Patryk Smoszna
3 bramki – Łukasz Ludwa, Dariusz Mazur
2 bramki – Jarosław Grzebień, Bartosz Hudyka
1 bramka – Krzysztof Leszkiewicz, Maciej Grzebień, Sławomir Stec, Grzegorz Kądziołka, Patryk Wiśniowski, Paweł Kosiba, Piotr Bobak, Filip Płachno, Jakub Gryzło

1048 min – Dariusz Mazur (12 meczy)
899 min – Sebastian Socha (10 meczy)
865 min – Jarosław Grzebień (11 meczy)
842 min – Kamil Ropski (11 meczy)
773 min – Grzegorz Kądziołka (10 meczy
765 min – Patryk Smoszna (9 meczy)
640 min – Maciej Grzebień (8 meczy)
602 min – Paweł Kosiba (11 meczy)
562 min – Bartosz Hudyka (9 meczy)
490 min – Krzysztof Leszkiewicz (6 meczy)
450 min – Piotr Bobak (5 meczy)
425 min – Bartłomiej Ogiela (5 meczy)
405 min – Wojciech Wójcik (9 meczy)
375 min – Sławomir Stec ( 8 meczy)
360 min – Łukasz Ludwa (4 mecze)
355 min – Piotr Banek (5 meczy)
285 min – Patryk Wiśniowski (4 mecze)
180 min – Jakub Gryzło (2 mecze)
90 min – Wiktor Wiśniowski (1 mecz)
90 min – Filip Płachno (1 mecz)
45 min – Daniel Rąpała (1 mecz)
36 min – Adrian Babiarz (2 mecze)
35 min – Artur Kaczor (1 mecz)
33 min – Marcin Piórkowski (1 mecz)
20 min – Sylwester Grochecki (2 mecze)
11 min – Łukasz Serafin (2 mecze)